Auto Forwarding .......

Softestan Download Center | دانلود نرم افزارهای جدید Softestan Download Center | دانلود نرم افزارهای جدید - مطالب آذر 1386
Home
منوی کاربری


این سایت را به صفحات مورد علاقه تان اضافه کنید!     با ما تماس بگیرید!    Print This Page    Save This Page    این سایت را صفحه خانگی خودتان کنید!

 پیغام مدیر : مرا کسی نساخت، خدا ساخت، نه آنچنان که کسی می خواست که من کسی نداشتم. کسم خدا بود، کس بی کسان. در باغ بی برگی زادم و در ثروت فقر غنی گشتم و از چشمه ایمان سیراب شدم و در هوای دوست داشتن دم زدم و در آرزوی آزادی سر برداشتم و در بالای غرور قد کشیدم و از دانش طعامم دادند و از شعر شرابم نوشاندند و از مهر نوازشم کردند تا : حقیقت دینم شد و راه رفتنم و خیر حیاتم شد و کار ماندنم و زیبایی عشقم شد و بهانه زیستنم!
خداوندا : برای همسایه كه نان مرا ربود، نان !! برای عزیزانی كه قلب مرا شكستند، مهربانی !! برای كسانی كه روح مرا آزردند بخشش !! و برای خویشتن خویش ، آگاهی و عشق می طلبم...


زبان های دیگر سایت
ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه به زبان عربی ترجمه به زبان آلبانیایی ترجمه به زبان بلغاری ترجمه به زبان کاتالان ترجمه به زبان چینی
ترجمه به زبان چکی ترجمه به زبان دانمارکی ترجمه به زبان هلندی ترجمه به زبان استونیایی ترجمه به زبان فیلیپینی ترجمه به زبان فنلاندی
ترجمه به زبان آلمانی ترجمه به زبان یونانی ترجمه به زبان هندی ترجمه به زبان مجاری ترجمه به زبان اندونزیایی ترجمه به زبان ایتالیایی
ترجمه به زبان ژاپنی ترجمه به زبان کره‏ای ترجمه به زبان لاتویایی ترجمه به زبان لیتوانیایی ترجمه به زبان مالتی ترجمه به زبان لهستانی
ترجمه به زبان پرتغالی ترجمه به زبان رومانیایی ترجمه به زبان روسی ترجمه به زبان صربستانی ترجمه به زبان اسلواکیایی ترجمه به زبان اسلووِنیایی
ترجمه به زبان اسپانیایی ترجمه به زبان سوئدی ترجمه به زبان تایلندی ترجمه به زبان ترکی ترجمه به زبان اوکراینی ترجمه به زبان ویتنامی


  از این پس شما می‏توانید وب سایت سافتستان را علاوه بر زبان شیرین فارسی، با 36 زبان دیگر دنیا مشاهده کنید


طالع بینی سایت

آدرسهای ورود

بازی آنلاین


عاشقانه


تبلیغات


نمایش مطالب در سایت شما

رادیو سافتستانساز شكسته


سینمای سایت


جستجو


Custom Search


تبلیغات


دست نوشته


خدایا کفر نمی‌گویم، پریشانم، چه می‌خواهی‌ تو از جانم؟! مرا بی ‌آنکه خود خواهم اسیر زندگی ‌کردی. خداوندا! اگر روزی ‌ز عرش خود به زیر آیی لباس فقر پوشی غرورت را برای ‌تکه نانی ‌به زیر پای‌ نامردان بیاندازی‌ و شب آهسته و خسته تهی‌ دست و زبان بسته به سوی ‌خانه باز آیی زمین و آسمان را کفر می‌گویی نمی‌گویی؟! خداوندا! اگر در روز گرما خیز تابستان تنت بر سایه‌ی ‌دیوار بگشایی لبت بر کاسه‌ی‌ مسی‌ قیر اندود بگذاری و قدری آن طرف‌تر عمارت‌های ‌مرمرین بینی‌ و اعصابت برای‌ سکه‌ای‌ این‌سو و آن‌سو در روان باشد زمین و آسمان را کفر می‌گویی نمی‌گویی؟! خداوندا! اگر روزی‌ بشر گردی‌ ز حال بندگانت با خبر گردی‌ پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت، از این بودن، از این بدعت. خداوندا تو مسئولی. خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است، چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است…


صفحات سایت


  1  2  3  4  5  6  7  ...  

لینک به ما / لوگوی دوستان

لینک به مالوگوی دوستان
برای تبادل لوگو ابتدا لوگوی سافتستان را در سایت خود قرار داده سپس به مدیر سایت ایمیل بزنید و یا در قسمت نظرات اعلام كنید


آمار سایت


امروز :
كل مطالب :
كل بازدید ها :
تاسیس سایت : 18/06/84
بیشترین آنلاین : 207
Page Ranking Tool

تبلیغاتپیام های بازرگانی

 MetaProducts Offline Explorer Enterprise 4.9.2670 Cracked | نرم افزار کاربردی ,

با استفاده از Offline Explorer Enterprise شما میتونید تعداد نا محدودی از سایت های مورد علاقه خودتون رو از پروتكل های FTP, HTTPS, MMS وRTSP دانلود و بصورت آفلاین مشاهده كنید!!! نرم افزار فوق ابزار های مورد نیاز برای مشاهده ، مرور ، ویرایش و جستجو صفحات رو هم در اختیارتون قرار میده طوری كه هیچ تفاوتی با زمان آنلاین بودن اون صفحات احساس نمیشه!این نرم افزار توانایی دانلود بیش از یك میلیون سایت اینترنتی رو در یك پروژه تعریف شده داره! نسخه enterprise این نرم افزار بهینه سازی شده هست و در فرایند دانلود صفحات وب ، بخش كوچكی از حافظه كامپیوتر رو اشغال میكنه.كار با این برنامه آسونه و میتونید با دانلود یك سایت به كلیه منابع مورد استفاده از اون نظیر : Java and VB scripts, Java classes, Cascading Style Sheets (CSS,) Macromedia Flash, XML/XSL/DTD,Table Of Contents (TOC,) Acrobat (PDF,) M3U, AAM files, RealMedia (.SMIL, .RAM, .RPM,) MS NetShow Channel (.NSC,) VRML (.WRL, .WRZ,) MMS and RTSP audio/video streams دسترسی پیدا ! كنید قیمت این نرم افزار در سایت سازنده400$میباشد.

MetaProducts Offline Explorer Enterprise 4.9.2670 Cracked


ادامه مطلبنوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/30 و ساعت 12:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 عید قربان مبارک باد... | اخبار اینترنت ,


 عید قربان كه پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهی و شعور) و منا (سرزمین آرزوها، رسیدن به عشق) فرا مى رسد، عید رهایى از تعلقات است. رهایى از هر آنچه غیرخدایى است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا كرده قربانى مى كند تا سبكبال شود.


عید قربان، جشن رهیدگی از اسارت نفس و شكوفایی ایمان و یقین بر همه ابراهیمیان مبارك باد

 
 
صدای پای عید می آید. عید قربان عید پاک ترین عیدها است عید سر سپردگی و بندگی است. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. عید قربان عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید قربان عید بر آمدن روزی نو و انسانی نو است.

 

و اکنون در منایی، ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده ای اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ مقامت؟ آبرویت؟ موقعیتت، شغلت؟ پولت؟ خانه ات؟ املاكت؟ ... ؟

این را تو خود می دانی، تو خود آن را، او را – هر چه هست و هر که هست – باید به منا آوری و برای قربانی، انتخاب کنی، من فقط می توانم " نشانیها " یش را به تو بدهم:

آنچه تو را، در راه ایمان ضعیف می کند، آنچه تو را در "رفتن"، به "ماندن" می خواند، آنچه تو را، در راه "مسئولیت" به تردید می افکند، آنچه تو را به خود بسته است و نگه داشته است، آنچه دلبستگی اش نمی گذارد تا " پیام" را بشنوی، تا حقیقت را اعتراف کنی، آنچه ترا به "فرار" می خواند آنچه ترا به توجیه و تاویل های مصلحت جویانه می کشاند، و عشق به او، کور و کرت می کند ابراهیمی و "ضعف اسماعیلی" ات، ترا بازیچه ابلیس می سازد. در قله بلند شرفی و سراپا فخر و فضیلت، در زندگی ات تنها یک چیز هست که برای بدست آوردنش، از بلندی فرود می آیی، برای از دست ندادنش، همه دستاوردهای ابراهیم وارت را از دست می دهی، او اسماعیل توست، اسماعیل تو ممکن است یک شخص باشد، یا یک شیء، یا یک حالت، یک وضع، و حتی، یک " نقطه ضعف"!

اما اسماعیل ابراهیم، پسرش بود!

سالخورده مردی در پایان عمر، پس از یک قرن زندگی پر کشاکش و پر از حرکت، همه آوارگی و جنگ و جهاد و تلاش و درگیری با جهل قوم و جور نمرود و تعصب متولیان بت پرستی و خرافه های ستاره پرستی و شکنجه زندگی. جوانی آزاده و روشن و عصیانی در خانه پدری متعصب و بت پرست و بت تراش! و در خانه اش زنی نازا، متعصب، اشرافی: سارا.

و اکنون، در زیر بار سنگین رسالت توحید، در نظام جور و جهل شرک، و تحمل یک قرن شکنجه "مسئولیت روشنگری و آزادی"، در "عصر ظلمت و با قوم خوکرده با ظلم"، پیر شده است و تنها، و در اوج قله بلند نبوت، باز یک " بشر" مانده است و در پایان رسالت عظیم خدایی اش، یک " بنده خدا" ، دوست دارد پسری داشته باشد، اما زنش نازا است و خودش، پیری از صد گذشته، آرزومندی که دیگر امیدوار نیست، حسرت و یأس جانش را می خورد، خدا، بر پیری و ناامیدی و تنهایی و رنج این رسول امین و بنده وفادارش – که عمر را همه در کار او به پایان آورده است، رحمت می آورد و از کنیز سارا – زنی سیاه پوست –  به او یک فرزند می بخشد، آن هم یک پسر! اسماعیل، اسماعیل، برای ابراهیم، تنها یک پسر، برای پدر، نبود، پایان یک عمر انتظار بود، پاداش یک قرن رنج، ثمره یک زندگی پرماجرا، تنها پسر جوان یک پدر پیر، و نویدی عزیز، پس از نومیدی تلخ.

و اکنون، در برابر چشمان پدر – چشمانی که در زیر ابروان سپیدی که بر آن افتاده، از شادی، برق می زند – می رود و در زیر باران نوازش و آفتاب عشق پدری که جانش به تن او بسته است، می بالد و پدر، چون باغبانی که در کویر پهناور و سوخته ی حیاتش، چشم به تنها نو نهال خرّم و جوانش دوخته است، گویی روئیدن او را، می بیند و نوازش عشق را و گرمای امید را در عمق جانش حس می کند.

در عمر دراز ابراهیم، که همه در سختی و خطر گذشته، این روزها، روزهای پایان زندگی با لذت " داشتن اسماعیل" می گذرد، پسری که پدر، آمدنش را صد سال انتظار کشیده است، و هنگامی آمده است که پدر، انتظارش نداشته است!

اسماعیل، اکنون نهالی برومند شده است، جوانی جان ابراهیم، تنها ثمر زندگی ابراهیم، تمامی عشق و امید و لذت پیوند ابراهیم!

در این ایام ، ناگهان صدایی می شنود :

"ابراهیم! به دو دست خویش، کارد بر حلقوم اسماعیل بنه و بکُش"!

مگر می توان با کلمات، وحشت این پدر را در ضربه آن پیام وصف کرد؟

ابراهیم، بنده ی خاضع خدا، برای نخستین بار در عمر طولانی اش، از وحشت می لرزد، قهرمان پولادین رسالت ذوب می شود، و بت شکن عظیم تاریخ، درهم می شکند، از تصور پیام، وحشت می کند اما، فرمان فرمان خداوند است. جنگ! بزرگترین جنگ، جنگِ در خویش، جهاد اکبر! فاتح عظیم ترین نبرد تاریخ، اکنون آشفته و بیچاره! جنگ، جنگ میان خدا و اسماعیل، در ابراهیم.

دشواری "انتخاب"!

کدامین را انتخاب می کنی ابراهیم؟! خدا را یا خود را ؟ سود را یا ارزش را؟ پیوند را یا رهایی را؟ لذت را یا مسئولیت را؟ پدری را یا پیامبری را؟ بالاخره، "اسماعیلت" را یا " خدایت" را؟

انتخاب کن! ابراهیم.

در پایان یک قرن رسالت خدایی در میان خلق، یک عمر نبوتِ توحید و امامتِ مردم و جهاد علیه شرک و بنای توحید و شکستن بت و نابودی جهل و کوبیدن غرور و مرگِ جور، و از همه جبهه ها پیروز برآمدن و از همه مسئولیت ها موفق بیرون آمدن و هیچ جا، به خاطر خود درنگ نکردن و از راه، گامی، در پی خویش، کج نشدن و از هر انسانی، خدایی تر شدن و امت توحید را پی ریختن و امامتِ انسان را پیش بردن و همه جا و همیشه، خوب امتحان دادن ...

ای ابراهیم! قهرمان پیروز پرشکوه ترین نبرد تاریخ! ای روئین تن، پولادین روح، ای رسولِ اُلوالعَزْم، مپندار که در پایان یک قرن رسالت خدایی، به پایان رسیده ای! میان انسان و خدا فاصله ای نیست، "خدا به آدمی از شاهرگ گردنش نزدیک تر است"، اما، راه انسان تا خدا، به فاصله ابدیت است، لایتناهی است! چه پنداشته ای؟

اکنون ابراهیم است که در پایان راهِ دراز رسالت، بر سر یک "دو راهی" رسیده است: سراپای وجودش فریاد می کشد: اسماعیل! و حق فرمان می دهد: ذبح! باید انتخاب کند!

"این پیام را من در خواب شنیدم، از کجا معلوم که ..."! ابلیسی در دلش "مهر فرزند" را بر می افروزد و در عقلش، " دلیل منطقی" می دهد.

این بار اول، "جمره اولی"، رمی کن! از انجام فرمان خود داری می کند و اسماعیلش را نگاه می دارد،

 "ابراهیم، اسماعیلت را ذبح کن"!

این بار، پیام صریح تر، قاطع تر! جنگ در درون ابراهیم غوغا می کند. قهرمان بزرگ تاریخ بیچاره ای است دستخوش پریشانی، تردید، ترس، ضعف،پرچمدار رسالت عظیم توحید، در کشاش میان خدا و ابلیس، خرد شده است و درد، آتش در استخوانش افکنده است.

روز دوم است، سنگینی "مسئولیت"، بر جاذبه ی "میل" ، بیشتر از روز پیش می چربد. اسماعیل در خطر افتاده است و نگهداریش دشوارتر.

ابلیس، هوشیاری و منطق و مهارت بیشتری در فریب ابراهیم باید بکار زند. از آن "میوه ی ممنوع" که به خورد "آدم" داد!

ابلیس در دلش "مهر فرزند" را بر می افروزد و در عقلش "دلیل منطقی" می دهد.

"اما ... من این پیام را در خواب شنیدم، از کجا معلوم که ..."؟

این بار دوم، "جمره وسطی"، رمی کن!

از انجام فرمان خودداری می کند و اسماعیل را نگه می دارد.

"ابراهیم! اسماعیلت را ذبح کن"! صریح تر و قاطع تر.

ابراهیم چنان در تنگنا افتاده است که احساس می کند تردید در پیام، دیگر توجیه نیست، خیانت است، مرز "رشد" و "غی" چنان قاطعانه و صریح، در برابرش نمایان شده است که از قدرت و نبوغ ابلیس نیز در مغلطه کاری، دیگر کاری ساخته نیست. ابراهیم مسئول است، آری، این را دیگر خوب می داند، اما این مسئولیت تلخ تر و دشوارتر از آنست  که به تصور پدری آید. آن هم سالخورده پدری، تنها، چون ابراهیم!

و آن هم ذبح تنها پسری، چون اسماعیل!

کاشکی ذبح ابراهیم می بود، به دست اسماعیل،  چه آسان! چه لذت بخش! اما نه، اسماعیلِ جوان باید بمیرد و ابراهیمِ پیر باید بماند.، تنها، غمگین و داغدار...

ابراهیم، هر گاه که به پیام می اندیشد، جز به تسلیم نمی اندیشد، و دیگر اندکی تردید ندارد، پیام پیام خداوند است و ابراهیم، در برابر او، تسلیمِ محض!

اکنون، ابراهیم دل از داشتن اسماعیل برکنده است، پیام پیام حق است. اما در دل او، جای لذت" داشتن اسماعیل" را، درد "از دست دادنش" پر کرده است. ابراهیم تصمیم گرفت، انتخاب کرد، پیداست که "انتخابِ" ابراهیم، کدام است؟ "آزادی مطلقِ بندگی خداوند"!

ذبح اسماعیل! آخرین بندی که او را به بندگی خود می خواند!

ابتدا تصمیم گرفت که داستانش را با پسر در میان گذارد، پسر را صدا زد، پسر پیش آمد، و پدر، در قامت والای این "قربانی خویش" می نگریست!

اسماعیل، این ذبیح عظیم! اکنون در منا، در خلوتگاهِ سنگی آن گوشه، گفتگوی پدری و پسری!

پدری برف پیری بر سر و رویش نشسته، سالیان دراز بیش از یک قرن، بر تن رنجورش گذشته، و پسری، نوشکفته و نازک!

آسمانِ شبه جزیره، چه می گویم؟ آسمانِ جهان ، تاب دیدن این منظره را ندارد. تاریخ، قادر نیست بشنود. هرگز، بر روی زمین چنین گفتگویی میان دو تن، پدری و پسری، در خیال نیز نگذشته است. گفتگویی این چنین صمیمانه و این چنین هولناک!

-"اسماعیل، من در خواب دیدم که تو را ذبح می کنم..."!

این کلمات را چنان شتابزده از دهان بیرون می افکند که خود نشنود، نفهمد. زود پایان گیرد. و پایان گرفت و خاموش ماند، با چهره ای هولناک و نگاههای هراسانی که از دیدار اسماعیل وحشت داشتند!

اسماعیل دریافت، بر چهره ی رقت بار پدر دلش بسوخت، تسلیتش داد:

-"پدر! در انجامِ فرمانِ حق تردید مکن، تسلیم باش، مرا نیز در این کار تسلیم خواهی یافت و خواهی دید که – اِنْ شاءَالله – از – صابران خواهم بود"!

ابراهیم اکنون، قدرتی شگفت انگیز یافته بود. با اراده ای که دیگر جز به نیروی حق پرستی نمی جنبید و جز آزادی مطلق نبود، با تصمیمی قاطع، به قامت برخاست، آنچنان تافته و چالاک که ابلیس را یکسره نومید کرد، و اسماعیل – جوانمردِ توحید – که جز آزادی مطلق نبود، و با اراده ای که دیگر جز به نیروی حق پرستی نمی جنبید، در تسلیم حق، چنان نرم و رام شده بود که گوی، یک " قربانی آرام و صبور" است!

پدر کارد را بر گرفت، به قدرت و خشمی وصف ناپذیر، بر سنگ می کشید تا تیزش کند!

مهر پدری را، درباره عزیزترین دلبندش در زندگی، این چنین نشان می داد، و این تنها محبتی بود که به فرزندش می توانست کرد. با قدرتی که عشق به روح می بخشد، ابتدا، خود را در درون کُشت، و رگ جانش را در خود گسست و خالی از خویش شد، و پر از عشقِ به خداوند.

زنده ای که تنها به خدا نفس می کشد!

آنگاه، به نیروی خدا برخاست، قربانی جوان خویش را – که آرام و خاموش، ایستاده بود، به قربانگاه برد، بر روی خاک خواباند،  زیر دست و پای چالاکش را گرفت، گونه اش را بر سنگ نهاد، بر سرش چنگ زد، - دسته ای از مویش را به مشت گرفت، اندکی به قفا خم کرد، شاهرگش بیرون زد، خود را به خدا سپرد، کارد را بر حلقوم قربانیش نهاد، فشرد، با فشاری غیظ آمیز، شتابی هول آور، پیرمرد تمام تلاشش این است که هنوز بخود نیامده، چشم نگشوده، ندیده، در یک لحظه  "همه او" تمام شود، رها شود، اما...

آخ! این کارد!

این کارد... نمی برد!

آزار می دهد،

این چه شکنجه ی بی رحمی است!

کارد را به خشم بر سنگ می کوبد!

همچون شیر مجروحی می غرد، به درد و خشم، برخود می پیچد، می ترسد، از پدر بودنِ خویش بیمناک می شود، برق آسا بر می جهد و کارد را چنگ می زند و بر سر قربانی اش، که همچنان رام و خاموش، نمی جنبد دوباره هجوم می آورد،

که ناگهان،

گوسفندی!

و پیامی که:

" ای ابراهیم! خداوند از ذبح اسماعیل درگذشته است، این گوسفند را فرستاده است تا بجای او ذبح کنی، تو فرمان را انجام دادی"!

الله اکبر!

یعنی که قربانی انسان برای خدا – که در گذشته، یک سنت رایج دینی بود و یک عبادت – ممنوع! در "ملت ابراهیم" ، قربانی گوسفند، بجای قربانی انسان! و از این معنی دارتر، یعنی که خدای ابراهیم، همچون خدایان دیگر، تشنه خون نیست. این بندگان خدای اند که گرسنه اند، گرسنه گوشت! و از این معنی دارتر، خدا، از آغاز، نمی خواست که اسماعیل ذبح شود، می خواست که ابراهیم ذبح کننده اسماعیل شود، و شد، چه دلیر! دیگر، قتل اسماعیل بیهوده است، و خدا، از آغاز می خواست که اسماعیل، ذبیح خدا شود، و شد، چه صبور! دیگر، قتل اسماعیل، بیهوده است! در اینجا، سخن از " نیازِ خدا" نیست، همه جا سخن از " نیازِ انسان" است، و این چنین است " حکمتِ" خداوند حکیم و مهربان، "دوستدارِ انسان"، که ابراهیم را، تا قله بلند "قربانی کردن اسماعلیش" بالا می برد، بی آنکه اسماعیل را قربانی کند! و اسماعیل را به مقام بلند "ذبیح عظیم خداوند" ارتقاء می دهد، بی آنکه بر وی گزندی رسد!

که داستان این دین، داستان شکنجه و خود آزاری انسان و خون و عطش خدایان نیست داستان "کمال انسان" است، آزادی از بند غریزه است، رهایی از حصار تنگ خودخواهی است، و صعود روح و معراج عشق و اقتدار معجزه آسای اراده بشریست و نجات از هر بندی و پیوندی که تو را بنام یک «انسان مسئول در برابر حقیقت"، اسیر می کند و عاجز، و بالأخره، نیل به قله رفیع "شهادت"، اسماعیل وار، و بالاتر از "شهادت" - آنچه در قاموس بشر، هنوز نامی ندارد – ابراهیم وار! و پایان این داستان؟ ذبح گوسفندی، و آنچه در این عظیم ترین تراژدی انسانی، خدا برای خود می طلبید؟ کشتن گوسفندی برای چند گرسنه ای!

موسم عید است. روز شادى مسلمانان. روز قبولى در جشن بندگى خداوند. اى مسلمان حج گزار و اى كسى كه در شكوهمندترین آیین دینى از زخارف دنیا دور شدى و به او نزدیكتر. ایام حج را نشانه اى از پاكیزگى ، رهایى، آزادگى، آگاهى و معنویت بدان. بدان كه زمین سراسر حجى است كه تو در آنى و باید با سادگى، وقوف در جهان درون و بیرون و قربانى كردن همه آرزوهاى پوچ دنیوى، خود را براى سفر بزرگ آماده كنى. انسان مسافر چند روزه كاروان زندگى است. سلام بر ابراهیم، سلام بر محمد و سلام بر همه بندگان صالح خداوند.

 


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/30 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 جواب آدینه تبیان | جواب مسابقات ,سؤال:
اصطلاح "اخبار الساعة" به چه معناست؟

جواب:
از اخبار الساعه كه گویای حوادث پیش از قیامت است؛ یكی جمله "و تقی‏ء الارض أفلاذ ‏كبدها" است. معنای این جمله آن است كه زمین گنجهای نهفته خود را خارج می‏كند. و ‏مانند این كلام است آیه "وَ أَخرَجَتِ الأَرضُ أَثقَالَها".


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/29 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 جواب روزانه تبیان | جواب مسابقات ,

سوال :
فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی کدام واژه را به جای واژه مونوریل انتخاب کرده است؟

جواب :
گزینه 3) قطار تک ریل


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/29 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 هارد دیسک‌ها چطور کار می کنند؟ | مقالات سایت ,

ما غالباً از درایوهای دیسک سخت خود برای نصب یا حذف برنامه‌ها، ذخیره‌سازی یک فایل، باز کردن یک فایل و مواردی از این قبیل استفاده می‌کنیم. اما اجازه بدهید ببینیم که باید چه موارد دیگری را در نظر بگیریم؟ در واقع، درایوهای دیسک سخت یک گروه فوق‌العاده پیچیده و بطور غیرقابل تصوری حساس از تجهیزات هستند. از سوی دیگر، آنها به یک مولفه جدائی ناپذیر در (تقریباً) هر یک از سیستم‌های کامپیوتری که امروزه مشغول به کار هستند، تبدیل شده‌اند. سیستم شما می‌تواند تا حدودی زیادی از نگهداری منظم درایو دیسک سخت به منظور حفظ آراستگی و سازماندهی آن و همچنین برطرف نمودن عیوب احتمالی، بهره‌مند شود. اما پیش از هر چیز، بهتر است بفهمیم که درایوهای دیسک سخت اصولاً چه چیزی هستند و چه کاری انجام می‌دهند؟ از سوی دیگر، چرا این جزئیات اهمیت دارند؟


یک درایو دیسک سخت چیست؟

اولین داریو دیسک سخت IBM که در سال 1956 ابداع شد، از 50 صفحه (Platter) که بر روی یکدیگر قرار گرفته بودند و همچنین یک بازو، با کنترل خودکار تشکیل شده بود. هر صفحه، 24 اینچ قطر داشت و این صفحات با یکدیگر ترکیب شده بودند تا ظرفیت کلی (تنها) 5 مگابایت را فراهم نمایند. از آن زمان به بعد، فناوری دیسک سخت بطور غیرقابل تصوری تغییر کرده است. اما مفاهیم زیربنائی این صنعت همچنان ثابت مانده‌اند.

 درایوهای دیسک سخت، ابزارهای ذخیره‌سازی دائمی هستند و این بدان معنی است که آنها داده را حتی زمانی‌که به منبع تغذیه متصل نیستند، حفظ می‌کنند. آنها همچنین غیرقابل تفکیک هستند، به این معنی که دیسک (صفحه)، یک جزء لاینفک درایو است (بر خلاف یک دیسک فلاپی یا درایو اپتیکال). در داخل هر درایو، صفحات و هدهای متعددی وجود دارند. صفحات مغناطیسی شده، اطلاعات کد‌گذاری شده بصورت الکترونیکی را ذخیره کرده و خواندن و نوشتن داده‌ها را با جابجایی هدها (بر اساس داده‌هایی که CPU با مشخص نمودن موقعیت آنها بر روی صفحات، از کنترلر درایو درخواست می‌کند)، انجام می‌دهند.

مخازن گسترده اطلاعات و سرگرمی‌هایی که  امروزه در دسترس قرار دارند، بدون وجود حجم عظیمی از انباره‌های ذخیره‌سازی مقیاس‌پذیر و قابل تهیه، غیرقابل تصور بودند.

 

درایوهای دیسک سخت چگونه کار می‌کنند؟

درایوهای دیسک سخت، حاوی تعدادی صفحات مغناطیسی شده هستند که توسط یک موتور و محور می‌چرخند و توسط یک هد و مکانیزم بازوی کنترل کننده، خوانده می‌شوند. شما می‌توانید شیوه خواندن و نوشتن صفحات توسط هد را با شیوه خوانده شدن یک صفحه ‌گرامافون توسط سوزن آن مقایسه کنید. البته به استثنای این واقعیت که درایوهای دیسک سخت حاوی چند صفحه هستند که داده‌ها بر روی هر دو طرف آنها نوشته شده‌اند و هدها نیز هر دو طرف آنها را می‌خوانند. هدها در امتداد چرخش صفحات بر روی یک بالشتک بسیار کوچک (در حد میکروسکوپی) از هوا، پرواز می‌کنند و میدان‌های مغناطیسی کوچکی را در امتداد پوشش صفحات ایجاد می‌نمایند که می‌توانند بصورت صفرها و یک‌های باینری خوانده شوند. هد و بازو، اطلاعات الکترونیکی را به/از کنترلر درایو منتقل می‌کنند که به نوبه خود برای تغذیه نرم‌افزارهای کاربردی، سخت‌افزار و سیستم عامل، با پردازنده اصلی ارتباط برقرار می‌نماید. در حالیکه تمام این قطعات کوچک متحرک بر دقت غیرقابل تصوری تکیه دارند، فضای بسیار کوچکی برای خطا وجود دارد. زمان، تغییر و آسیب‌های فیزیکی می‌توانند باعث شوند که هدها با سطح صفحات برخورد نموده و اجزاء الکترونیکی ظریف درایو از کار بیفتند. با درایوهای خود (و ابزارهایی که این درایوها در آنها قرار دارند) رفتار محتاطانه‌ای داشته باشید و بطور منظم از داده‌های مهم خود کپی پشتیبان تهیه کنید تا درایو دیسک سخت خود را کمتر در معرض ریسک‌های فاجعه‌آمیز قرار دهید.


همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، درایوهای دیسک سخت تمام مولفه‌های مکانیکی و الکتریکی خود را در یک محفظه واحد جا می‌‌دهند که از اجزاء کاری ظریف داخل آن محافظت می‌کند. حتی ذرات کوچک گرد و غبار نیز می‌توانند بطور جبران ناپذیری به سطوح فیزیکی درایو آسیب برسانند. با این‌حال، درایوها برای تنظیم فشار هوای داخل و خارج محفظه خود، به روزنامه‌های فیلترگذاری  شده‌ای نیاز دارند. حفظ فضاهای باز در اطراف درایو دیسک سختتان (چه داخلی و چه خارجی) و همچنین کنترل گرد و غبار در محیط، از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است.

درایوهای دیسک سخت می‌توانند با شیوه‌های متفاوتی با مادربرد و سایر اجزاء سیستم ارتباط برقرار کنند. متداول‌ترین اینترفیس برای درایوهای داخلی، (EIDE (ٍٍEnhanced Integrated Drive Electronics است که معمولاً از کابل‌های تخت خاکستری رنگ استفاده می‌کند. EIDE یک استاندارد ارتباطی نسبتاً سریع است که کاتکتورهای آن به آسانی متصل و جداسازی می‌شوند و کاملاً در همه جا حضور دارد. تعدادی از استانداردهای جدید نظیر SATA ، Fire Wire  و 2.0 USB ، سلطه EIDE را تهدید می‌کنند. هر یک از این استانداردها، مزایائی را در زمینه سرعت، قابلیت حمل و یا راحتی ارائه می‌کنند که  EIDE قادر به رقابت به آنها نمی‌باشد. هنگام خرید درایوهای جدید و یا جایگزین، مطمئن شوید که اینترفیس‌های درایو با استانداردهای قابل دسترسی بر روی مادربرد و یا کیس کامپیوتر (برای درایوهای خارجی) شما انطباق دارند، هر چند که ارتقاء به سریعترین و جدیدترین استاندارد موجود در هر زمانی‌که امکان داشته باشد، معمولاً ارزشمند خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله "SATA و IDE چه هستند؟"  مراجعه نمایید.

 

درایوهای دیسک سخت چگونه داده‌ها را ذخیره می‌کنند؟
ساختارهای فیزیکی یک درایو دیسک سخت و ملاحظات جانبی آنها، از اهمیت کافی برخوردارند اما شناخت نحوه ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها نیز بر عملکرد و اعتماد پذیری داده‌ها تأثیر چشم‌گیری دارد.

درایوها دیسک سخت، داده‌ها را در حلقه‌های متحدالمرکز بر روی هر صفحه (Platter) مرتب می‌کنند. هر طرف یک صفحه، دارای یک هد مخصوص به خود است. هر حلقه کامل که بر روی صفحات مختلف تکرار می‌شود، یک سیلندر را تشکیل می‌دهد. سکتورها(sector)، برش‌هائی از هر سیلندر هستند (همانند پره‌های یک چرخ) که تعداد مساوی از کمان‌ها را تشکیل می‌‌دهند و این کمان‌ها هرچه به مرکز صفحه نزدیکتر شویم، باریک‌تر می‌گردند.

هد، سیلندر و سکتور به همراه یکدیگر یک موقعیت منحصر بفرد برای هر قطعه از اطلاعات ذخیره شده بر روی درایو دیسک سخت را تشکیل می‌‌دهند.


با این‌حال، تمام سکتورهای دارای اندازه‌های یک‌سانی نیستند و تمام درایوها نیز تعداد مشابهی از سکتورها را ایجاد نمی‌کنند. سیستم‌های عامل، بهترین خصوصیات را با قرار دادن فایل‌ها یا قطعات آنها برای پر کردن سکتورها در نزدیکترین فاصله ممکن، به بهترین شکل ایجاد می‌کنند اما اتلاف غیرقابل اجتناب فضا، همیشه بر کارآئی سیستم تأثیر می‌گذارد. به همین ترتیب، بسیاری از فایل‌ها بزرگتر از آن هستند که در یک سکتور واحد جا بگیرند و فضای لازم برای ذخیره‌سازی آنها نیز همیشه بصورت سکتورهای متوالی قابل دسترسی نخواهد بود. بنابراین، فایل‌ها در سراسر درایو پخش می‌شوند در حالی‌که سیستم عامل مسئولیت ردیابی هر یک از قطعات فایل را بر عهده دارد. در طول زمان، این تفرق باعث کاهش کارآئی سیستم شما می‌گردد زیرا فرآیند مکان‌یابی و بازیابی هر قطعه از یک فایل به تدریج دشوارتر می‌شود. نهایتاً، سیستم‌های عامل و سایر نرم‌افزارهای کاربردی ردپای فایل‌ها و یا قطعات آنها را گم می‌کنند، درایو از در هم ریختگی انباشته می‌شود و ریسک آسیب‌دیدگی یا برخورد فایل‌ها نیز افزایش می‌یابد. تمام این محدودیت‌های ذخیره‌سازی داده‌ها، اهمیت یک نسخه ساده را افزایش می‌دهند: پاکسازی و نگهداری از سیستم فایل، تا حدود زیادی بر کارآئی و اعتماد‌پذیری درایو شما تأثیر می‌گذارد.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/28 و ساعت 10:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 امان از دوست ناباب | مقالات سایت ,

در این مقاله از مجموعه مقالات مرتبط به اعتیاد ، نتایج حاصل از برخی پژوهش ها که بیانگر اهمیت عوامل اجتماعی در شکل گیری اعتیاد است ، به صورت مختصر ذکر می شود . منظور از عوامل اجتماعی ، کلیه ی عواملی است ک خارج از سطح فردی و در نتیجه ی تعامل فرد با موقعیت و یا داشتن و نداشتن برخی امکانات مادی است. به گزارش های زیر توجه کنید:

 

  1 ) بخش عمده ای از پژوهشگران اعتقاد دارند ، فقر در رشد نابهنجاربسیاری از کودکان نقشی اساسی بازی می کند. به نظر این پژوهشگران یک ماهیت چرخه ای بین فقر محیطی ، بهداشت ضعیف ، افت تحصیلی و سوءمصرف مواد وجود دارد.

 

2) یکی از پژوهشگران در ایالات متحده آمریکا بیان می کند، مشکلات اجتماعی از جمله فقر برای تعدادی از اختلالات ، از جمله سوءمصرف مواد می تواند به عنوان یک عامل خطرزا مطرح باشد.

 

3) مجموعه ای دیگر از پژوهشگران براین باور هستند که مصرف مواد غیر قانونی توسط والدین و برادران و خواهران احتمال خطر سوءمصرف مواد را در کودکان افزایش می دهد.

 

4) سه تن از پژوهشگران با تحقیق بر روی تعدادی از نوجوانان مشاهده کردند ، در دسترس بودن مواد به طور معناداری با مصرف سیگار، مشروبات الکلی ، ماری جوآنا و سایر مواد ارتباط دارد . این ارتباط حتی پس از کنترل میزان پول دردسترس ، وجود داشت.

 

5) برخی پژوهش ها بیانگر آن است که، نابرابری های اقتصادی و اجتماعی، تشدید روند مهاجرت از روستا به شهر، و گسترش فقر و بیکاری زمینه ساز انحرافات اجتماعی از جمله اعتیاد است. به این توجیه توجه نمایید: افراد بی کار بیشترین اوقات خود را در مراکز پر خطر از جمله قهوه خانه ها، پارک ها و مکان هایی از این قبیل می گذرانند. این گونه اماکن بهترین مکان برای عرضه ی مواد مخدر است. در جریان گسترش صنعت و جامعه ی صنعتی که استرس ها و خستگی های خاص خود را به دنبال دارد ، نبود تفریگاه سالم زنگ خطر اعتیاد و سایر انحرافات را به صدا در می آورد.

 

6) دوستان نیز از جمله عوامل اجتماعی بسیار مهم در شکل گیری اعتیاد است. کمتر پیش می آید که اولین تجربه ی مصرف مواد مخدر در تنهایی شخص و بدون حضور دوستان باشد. معمولا در شروع مصرف افراد خبره تری به عنوان دوست وجود دارند که راه و رسم مصرف و اثرات به اصطلاح جادویی مواد را برای فرد توضیح می دهند.

 

7) از دیدگاه برخی جامعه شناسان ، انگیزه ی فرد برای رفتار ریشه در خاستگاه اجتماعی افراد دارد و افراد زیر فشار عوامل اجتماعی به بسیاری از رفتارهای خلاف اخلاق دست می زنند. در این دیدگاه توزیع نابرابر منابع و درآمدها موجب محرومیت شده و تأثیر عمده ای بر قشر فقیر جامعه می گذارد. این محرومیت می تواند موجب خشونت درون خانواده ، همسایه ها ، اجتماعات و محلات شود. این حس نا امنی می تواند موجب گرایش به مصرف مواد شود.

 

8) برخی دیگر از نظریه پردازان اجتماعی معتقدند ، رفتار بزهکارانه متعلق به همه طبقات اجتماعی است. یعنی ماهیت جهان شمول و عمومی دارد و نتیجه ی کارکرد ضعیف مکانیزم های کنترل اجتماعی است. نهاد هایی مانند خانواده، مدرسه و ... در این راستا مهم هستند.

 


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/27 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 جواب هفتگی عربی تبیان | جواب مسابقات ,

سوال :
من هو الشاعر الذی لقب بشاعر الرسول ؟

ترجمه : شاعری که ملقب به " پیامبر " میباشد چه نام دارد؟

جواب :
حسان بن ثابت


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/27 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 جواب هفتگی تبیان انگلیسی | جواب مسابقات ,

سوال :
What is the largest seed in the world

ترجمه : بزرگترین دانه یک گیاه در جهان مربوط به کدام گیاه است؟

جواب :
the seed of the double coconut or coco de mer (Lodoicea maldivica)


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/27 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 جواب روزانه تبیان | جواب مسابقات ,

سوال:
کدام یک از شاگردان امام باقر علیه السلام، محضر سه امام را درک کرده است؟

جواب:
گزینه 1) ابان بن تغلب


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/27 و ساعت 05:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 عسل گیاهی | گیاه شناسی ,

ظرف مورد نظر را از عسل گرم پر كنید و گلبرگ‌های تازه‌ی رز، برگ‌های مریم گلی. یك دسته آویشن یا مغز لیموترش را نرم و به عسل اضافه كنید. مثل سركه و روغن مایع، در ظرف را ببندید و در جای گرم قرار دهید و به مدت یك هفته هر روز آن را تكان دهید. سپس آن را از صافی رد كرده و مصرف نمایید .


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1386/09/26 و ساعت 06:12
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات


-=-=- برای حمایت از سافتستان روی بنر های زیر تنها یك كلیك بكنید -=-=-


    حقوق این سایت محفوظ است و کپی از آن تنها با ذکر نام مجاز می باشد
All Rights Reserved 2005-2011 © http://softestan.ir

 Resolution: 1024 * 768


    آدرس:زاهدان - صندوق پستی: 9815648619


منوی اصلی

موضوعات


اخبار اینترنت(1841)
زنگ تفریح(458)
متافیزیك(159)
داستان(209)
دعوتنامه جی میل(1)
اینترنت رایگان(4)
سینما(685)
ترفند یاهو(9)
ترفند(198)
کانال تلویزیون(8)
اینترنت مجانی(1)
اخبار ورزشی(456)
کد جاوا و قالب(25)
بازی(562)
موزیك مجاز(149)
فیلم مجاز(9)
آموزش(139)
کتاب آموزشی(118)
اکانت اینترنت(7)
مزاحم تلفنی(7)
هاست رایگان(3)
اینترنت نامحدود(2)
نرم افزار سیاه(88)
نرم افزار کاربردی(1317)
نرم افزار پرتابل(530)
نرم افزار آنتی ویروس(356)
نرم افزار طراحی لوگو(8)
نرم افزار فشرده ساز(45)
کلیپ و ملودی موبایل(360)
نرم افزار دوربین زنده(13)
آموزش ساخت وبلاگ(3)
نرم افزار رایت و کپی(93)
سیستم عامل ویندوز(89)
سیستم عامل لینوکس(12)
سیستم عامل ویستا(21)
نرم افزار جستجو(5)
نرم افزار تلویزیون و رادیو(37)
نرم افزار دسکتاپ(317)
نرم افزار صدا(132)
نرم افزار تصویر(296)
نرم افزار تلفن(5)
نرم افزار برنامه نویسی(7)
نرم افزار آفیس(28)
نرم افزار سرگرمی(37)
نرم افزار طراحی سایت(16)
نرم افزار مدریت دانلود(118)
نرم افزار گرافیک(367)
نرم افزار مسنجر(65)
نرم افزار مرورگر(52)
نرم افزار فتوشاپ(168)
نرم افزار اینترنت(99)
نرم افزار اتوکد(9)
نرم افزار ایمیل(20)
نرم افزار انیمیشن(50)
آموزش نرم افزار(24)
تماشای تلویزیون(6)
فروشگاه سایت(13)
قرعه کشی(7)
تبلیغات(3)
دامین رایگان(2)
نام و کد شهرهای ایران(1)
بازی پلی استیشن در رایانه(10)
ویژوال بیسیك(3)
هاست و دامین (3)
آشپزخانه سافتستان(101)
مشکل گشا(11)
نام های اصیل ایرانی(1)
دنیای اتومبیل(144)
آموزش رانندگی(21)
بیوگرافی (51)
سیر و سیاحت(18)
ابزار دی وی دی(44)
زیرنویس فیلم(2)
ابزار وب مستر(78)
پرسش و پاسخ(15)
کار و تجارت(61)
راهنمای خودرو(51)
ارسال اس ام اس(3)
جواب مسابقات(308)
گیاه شناسی(35)
سیدی مجانی(2)
گالری عكس(356)
متن قرآن کریم(114)
حمایت از سایت(1)
مقالات سایت (51)
سافتستان در رسانه ها(16)
فناوری اطلاعات و ارتباطات(19)
آموزش زبان انگلیسی(24)
آموزش اچ تی ام ال(41)
پزشکی و سلامت(517)
طالع بینی مصری(12)
طالع بینی و فال(54)
زاهدان(22)
روانشناسی و زناشویی(315)
جن و روح(25)
گفته بزرگان(143)
اس ام اس و عاشقانه(468)
اخبار سایت (45)
مدیر سایت(4)آرشیو


مرداد 1391 (1)
اسفند 1390 (19)
بهمن 1390 (121)
دی 1390 (429)
آذر 1390 (391)
آبان 1390 (339)
مهر 1390 (461)
شهریور 1390 (244)
مرداد 1390 (272)
تیر 1390 (425)
خرداد 1390 (228)
اردیبهشت 1390 (171)
فروردین 1390 (111)
اسفند 1389 (168)
بهمن 1389 (269)
دی 1389 (153)
آذر 1389 (81)
آبان 1389 (115)
مهر 1389 (107)
شهریور 1389 (97)
مرداد 1389 (66)
تیر 1389 (31)
خرداد 1389 (34)
اردیبهشت 1389 (81)
فروردین 1389 (35)
اسفند 1388 (38)
بهمن 1388 (36)
دی 1388 (85)
آذر 1388 (31)
آبان 1388 (39)
مهر 1388 (31)
شهریور 1388 (98)
مرداد 1388 (93)
تیر 1388 (345)
خرداد 1388 (393)
اردیبهشت 1388 (284)
فروردین 1388 (545)
اسفند 1387 (656)
بهمن 1387 (340)
دی 1387 (424)
آذر 1387 (364)
آبان 1387 (356)
مهر 1387 (257)
شهریور 1387 (414)
مرداد 1387 (248)
تیر 1387 (265)
خرداد 1387 (46)
اردیبهشت 1387 (126)
فروردین 1387 (251)
اسفند 1386 (61)
بهمن 1386 (60)
دی 1386 (71)
آذر 1386 (92)
آبان 1386 (101)
مهر 1386 (89)
شهریور 1386 (91)
مرداد 1386 (386)
تیر 1386 (168)
خرداد 1386 (428)
اردیبهشت 1386 (178)لینکستان

لینکدونی


فروش فوق العاده كوله پشتی های آمریكایی آغاز شد - قیمتی باور نكردنی
فروش تعداد محدودی پالتوی آلمانی ، كت گرم و چكمه های جذاب زنانه و مردانه
بهترین و زیباترین هدیه روز زن و روز مادر - محصولاتی باور نكردنی
كسب در آمد راحت و آسوده ... با ضمانت ما میلیونر شوید
فروش پستی زیور آلات و بدلیجات و جواهر آلات
سافتستان 6 ساله شد !
کابوس "هارپ" در ایران تعبیر خواهد شد؟
سافتستان پنج ساله شد
مجموعه كارتونی اگی و سوسكها _ پت و مت _ پلنگ صورتی _ ارزان تر از همه جا
مقاله جن شناسی و ارتباط با جنیان
یادم باشد با صدای یاسین قاسمی داغ داغ داغ
بغض
سایت دوستیابی و همسریابی دلبر
خداحافظی یاسین قاسمی + مناجات + داستان زیبا
بیماران قلبی حتما بخونند...خیلی مهم
فروش مجموعه كتاب های الكترونیكی كامپیوتر فوق العاده كم نظیر
منو شكستن... تكست زیبا از یاسین
سافتستان سه ساله شد...بدو بیا تو جشن و شادی
تماشای بیش از ۲۰۰ دوربین مخفی و زنده در کشورهای مختلف از جمله ایران و اسرائیل
نرم افزار دعاهای ماه مبارک رمضان هدیه سافتستان به تمام مسلمانان
خدمتی دیگر برای کاربران سایت...تشکر از خانوم هما روستا بازیگر معروف سینما
ابزار پخش زنده رادیو و تلویزیون های اینترنتی ایران 15 كیلوبایت!!!
ترفند جدید: پخش بوق اشغال برای مخاطبین سونی اریكسون
آموزش زبان انگلیسی...اگه میخوای انگلیسی یاد بگیری بیا اینجا رایگان رایگان
معرفی نرم افزار سافتستان توسط سایت آمریكایی...افتخاری دیگر برای سافتستان
پولدار شدن واقعی...صد در صد تضمینی و مطمئن کلیک کن دیگه...میلیونر شوید
انتقاد از كانال هامون سیستان و بلوچستان...بسیار مهم
ده میلیون ایمیل تبلیغاتی مخصوص وب مستر ها و فروشندگان و...
Softestan Farsi Game یه بازی ماشینی تقدیم به ایرانی های عزیز از طرف سافتستان
Softestan Portable Collection هدیه سافتستان به تمام کاربران اینترنت
علوم غریبه-متافیزیک-ارواح-ماوراطبیعه-جن
آتش سوزی بزرگ در زیباشهر زاهدان داغ داغ داغ
ترسناک ترین مستند جهان احضار روح و جن
مستند تکان دهنده فقر و فحشا
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم...حامی سایت شوید
طالع بینی مصری...طالع بینی و تحلیل شخصیت بر اساس ماه تولد و دهه
سال ۱۳۸۷ بر تمام شما خوبان مبارک باد
سافتستان در پیام نمای شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران!!!
اسکریپت های زیبا
برای شفای همه بیماران دعا كنیم
سافتستان دو ساله شد!!!
یاسین قاسمی مدیریت سافتستان دانشجو میشود!!! رشته مهندسی کشاورزی
طعم واقعی تجارت الکترونیکی با عضویت رایگان در این سایت
جواب سوالات سایت بزرگ تبیان فقط در این قسمت
آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته
دیدن شماره تلفن اشخاص هنگام چت کردن...جدید
عضویت در لاوستان مساوی است با برنده شدن یک جایزه نفیس
مطالب سایت سافتستان در روزنامه ابرار اقتصادی
لیست ده هزار ایمیل ایرانی فقط با ۵۰۰ تومان هات هات هات
زیرنویس فارسی سریال محبوب جواهری در قصر بصورت کاملا رایگان
Links Archive


مطالب گذشته سایت

كتاب رازهای جنسی و زناشویی منتشر شد !
دلبر
تصاویر سحر قریشی در کنار برادرش سپهر قریشی!
سرنوشت اسرارآمیز ۴ دختر بچه ناپدید شده + عکس
هجوم اسرائیلی‌ها برای دیدن جدایی نادر از سیمین + عکس
طنز/سرنوشت كارتونهایی كه دیدیم چی شد؟
یک داستان کوتاه خنده دار اما غمناک
جدایی نادر از سیمین در اسکار تاریخ ساز شد + عکس
4 عکس جدید و متفاوت از الناز شاکردوست
سال ۱۳۹۱ سال نهنگ است +طالع بینی
شباهت دختر بی ادب روسی به پاریس هیلتون! + عکس
عكس/ یک خیابان عجیب در آبادان
چگونه یک تاجر موفق باشیم؟
10 موبایل جالبی که به‌ زودی‌ در بازارخواهید دید! + عکس
تیم ملی بازی باخته را به تساوی کشاند
عکس / اشکان دژاگه و همسرش
صحنه ای که باید از فیلم 'بوسیدن روی ماه' سانسور شود + عکس
آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها سفید، زیبا و درخشان باشد؟
شان استون: آنجلینا جولی زن قدرتمندی است! + تصاویر
مشایی هم تأیید صلاحیت شد
فروشگاه اینترنتی دلبر افتتاح شد
جنجال تازه همسر سارکوزی + عکس
مرگ خواننده هالیوودی جنجالی شد + عکس
گزارشی تکان دهنده از تجاوز به زنان!
اجبار سربازان آمریكایی به نوشیدن خون و دل و روده + عکس
عکس های جدید از نیکول کیدمن در کنار دخترانش
عکس / دار زدن یکی از اشرار در سال 1290
عکس‌ های فرزاد حسنی در برنامه عمو پورنگ
تاثیر پرخاشگری شوهران برروی زنان!
چاق ترین زن در کل تاریخ جهان؛ ۷۲۷ کیلوگرم + عکس


Copyright © 2005-2013 by Yasin Ghasemi. All rights reserved
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic